SisekosmosTV »

Deepak Chopra - Kuidas tunda Jumalat?
[12. oktoober 2012 | Kirjutas: Kaido | 5680 korda loetud | kokku kommentaare: 6]

Paljud otsivad Jumalat, kuid ei leia seda. Paljud leiavad Jumala ilma otsimata. Kuidas?

 

 

 

 

 

 

 

Deepak Chopra "Kuidas tunda Jumalat?"

Vaata filmiõhtute kalendrit siin

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
12. oktoober 15:41 Jah kirjutas:
Ilma oma kogemuseta või usaldusväärse info jagamiseta, on see minu jaoks unina-muina
12. oktoober 21:05 B. kirjutas:
Ärge uskuge midagi,
ükskõik, kust te seda loete
või kes on seda öelnud,
isegi siis mitte, kuis see kõlas minu suust,
kui teie enda aru
ja terve mõistus sellega ei nõustu
Buddha
12. oktoober 21:57 Teeta kirjutas:
Olen enda vastu aus, ma usaldan ainult oma kogemust, olgu see siis hea või halb. Ma usaldan ainult oma vahetut kogemust. Kõik loetu, kuuldu, nähtu, tunnetatav on minu valik, aksepteerida seda või mitte.

Kui keegi on avastanud jumala enda jaoks, ei tähenda see midagi minu jaoks. Ainult oma kogemus on usaldusväärne, isegi kui see paistab või tundub petlik. Ainult oma kogemust usaldan ja läbi oma kogemuse tunnen jumala ära. Teiste arvamused ei aita. Seega ei ole mul vaja uskuda seda, kuidas teised jumalani jõudsid või jumal neid leidis. Need kõik on minu jaoks kuulatavad, nähtavad, mingit pidi tajutavad lood, mitte minu kogemus. Aitäh nende jagajatele oma kogemuse jagamise eest.

"Üks teadlane avastas teadvuse teadlikkuse uue tasandi. Ta tegi katse ja ootamatult juhtus midagi ootamatut. Ta ei osanud oodata oma tulemuse tagajärgi. Ta teadvustas ennast täielikult ja kirjutas sellest raamatu, tootis filmi ja jagas oma kogemusi kursustel. Jumal tänatud." - nüüd on meil kõigil võimalik tema pärandist õppida ja teadlikumaks saada. - Sorry, ma ei olnud kohal kui see avastamine juhtus, ma ei kogenud seda avastust vahetult - ma ei usu kogu seda jama.

Ma võin eitada või aksepteerida teiste inimeste kogemusi, avastusi või sügavaimat äratundmist, kuid ma ei saa eitada oma kogemust ükskõik milline see on. Niikaua kui ma ei ole kogenud seda, mida nimetada jumalaks, ei usu ma jumalasse, ei räägi temast, ei mõtle temale ja ei usu ka teisi inimesi tema kohta rääkivat.

1. Mõtle millest sa kirjutad!!? 2. Mediteeri, et kogeda sisemist rahu... Need 1. ja 2. laused ja tegevused on minu jaoks samaväärsed. Mõtlemine on tingimuslik ja rahu kogemine on tingimuslik. Sisemine rahu, mis ei ole vaba tingimusest seda kogeda, ei ole minu jaoks ei sisemine rahu ega vabadus. Mõtlemine, mis ei ole vaba sellele suunatud tähelepanust, ei ole vaba, inspireeriv ega produktiivne.

Ma ei usu midagi, mis ei ole minu kogemus. Kõike muud ma aksepteerin või mitte, valin. See valik võib aja jooksul seletamatult muutuda.

Nii kaua kui ei ole olemas oma kogemust, nii kaua võin alati valid, aksepteerida või mitte. Nii kaua kui ei ole olemas täielikult usaldusväärset teadlikkuse taseme määramist, niikaua on suur osa selle kirjandusest ja loomingust, mis räägib teadlikkuse avardumisest, minu jaoks üks suur mull.

Võibolla karm aga aus vastus.
18. oktoober 11:22 Anu kirjutas:
On väga turvaline, kui võtad omaks kogu südamest teadmise, et kõik see mida ma tõeliselt otsin või otsinud olen, on otsinud veel tulisemalt mind ennast. Viib või on viinud mind erinevatesse kogemustesse, kas otsimine on teadlik või alateadlik.Kui palju sellega on kaasnenud tülikaid segadusi oma elus, see kõik kaotab oma tähenduse, kui alistud sellele, kes mind veel tulisemalt otsinud on. Võimalusi, erinevaid teid selle leidmiseks on täpselt nii palju, kui elab maailmas inimesi. Me võime nimetada seda jumalikkuseks, enesetunnetuseks, ürgjõuks, vaimseks iseseisvuseks, valgustuseks, selgelt mõistmiseks, rahu tegemiseks endaga, vaimseks vabaduseks, vaimseks iseseisvuseks, oma tõeliste annete avaldumiseks. Kuidas keegi soovib, seda ei saagi mõistusega analüüsida ja ükski teaduslik fakt seda ei seleta, teadlaste ega akadeemikute tõlgendused sind ei aita, vaid sa lihtsalt TEAD. See leidmine endas, annab sulle selle, mida sa tõeliselt vajad. Kuid selle kõige leidmisel on siiski üks egole valulik konks, alustada tuleb iseendast, samm-sammult ennast sisemiselt lahti koorida.
Jannole ja Kaidole ikka jätkuvat avastamist!
27. oktoober 16:13 Teeta kirjutas:
Nõus Anuga.

Kumba sa rohkem usaldad, kas oma kogemust või seda, mida sa usud?
01. november 20:26 Pille kirjutas:
mulle meeldis väga, oleks kuulanud-kaasa mõelnud 2 korda pikemale vestlusele...
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Eesti presidendi perekonnanimi / kaslane: