SisekosmosTV »

Ekspertintervjuu Janno Seederiga: Kuidas leida iga päev killuke meelerahu?
[15. märts 2011 | Kirjutas: Kaido | 12897 korda loetud | kokku kommentaare: 12]

Käisin taas külas oma heal sõbral ja feng shui eksperdil Janno Seederil ning rääkisime teemal "Kuidas leida igast päevast killuke meelerahu?". Eriti huvitas mind küsimus, kuidas inimene võiks meelerahu leida juhul, kui kõik asjad ei ole nii, nagu tahaks?

 

 

 

 

Kuidas leida meelerahu enne oma tahtmisi? (26 min)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Meditatsioonikursus "Meditatsioon kui enesejuhtimise kunst"

See kursus õpetab, kuidas meditatsiooni kaudu:

a) igapäevast meelerahu suurendada,
b) suhteid iseenda ning teistega parandada,
c) püstitatud eesmärke saavutada.

Mis kasu sa 4-nädalasest kursusest saad? 

See praktiline meditatsiooni kursus õpetab, kuidas meditatsiooni kaudu oma mõtlemise kvaliteeti parandada ning seeläbi igapäevases elus praktilist kasu saada. Kursus keskendub kolmele olulisele valdkonnale meie elus - inimsuhted, eesmärkide saavutamine ning meelerahu.  Vaata lähemalt

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
15. märts 18:20 Evelin Tael kirjutas:
Seda oli väga armas kuulata, kuidas on võimalik nii ebapraktilist tegevust nagu see on \"oma naba vaatlemine\" (keskmise eestlase suhtumine meditatsiooni) oma igapäevategevusega seostada. :-)Ka kristlikus traditsioonis on olemas juhtmõte \"palveta ja tööta\" (Küll ilma söömise ja armastamiseta :-(...)rn Olen siiski kohanud ka teist äärmust: on inimesi, kes arvavad, et ainult meditatsioonist ja visualiseerimisest piisab, et oma asjad korda saada. Nii et tasakaal on, nagu ikka, see kõige parem.rnrnLisaks veel, et veelgi parem on, kui selle lühikese pausi sissejuhatuseks lasta teadlikult lahti oma soovid meditatsiooniga kuhugi jõuda (soovid leida meelerahu, õnne, valgustust..) See on nagu nõiaring: juba millegi poole püüdlemine viib meid rahu seisundist välja.rn Aga ausalt, kui sa ka paar korda päeva jooksul lubad endale saavutamisest ja püüdlemisest puhkust, on seegi juba suur asi ja midagi katastroofilist sinu (töö)asjadega selle ajaga vast ei juhtu.rnIseasi on see, et teatud energeetilised protsessid inimese kehas käivituvad meditatsiooniprotsessis alles peale 45-60-min \"istumist\". Nii et keda see teema huvitab, peaksid siiski kannatust varuma.rnJõudu ja entusiasmi inimeste valgustamisel!rnEvelinrnwww.evelintael.com
15. märts 20:26 Kaido Pajumaa kirjutas:
Aitäh Evelin heade mõtete eest. Ma ei saa rääkida kõikide inimeste eest, aga isiklikult olen meditatsioonist saanud väga praktilist kasu, mis on reaalselt mõõdetav. Näiteks:
a) suureneb mõtete teadvustamine ning seetõttu oskame paremini juhtida enda emotsioone. Me oleme rõõmsameelsemad ja ei ärritu enam nii kiiresti;
b) me ei ole enam nii reaktiivsed, sest me hakkame märkama, et meil on alati valikuvõimalus. Kuni meie teadvus töötab automaatselt ja harjumuspäraselt, siis me lihtsalt ei märka hetki, kui meil on valikuvõimalus, vaid reageerime meile "omasel viisil" ära ning alles hiljem tunnistama, et ei oleks / oleks pidanud nii tegema.

Ja need kaks näidet on vaid jäämäe pealmine osa.

Jutu mõte on see, et kuigi jah, igal konkreetsel istumisel ei ole eesmärki, kuid isikliku kogemuse baasil annan meditatsioonile (vähemalt teadlikkuse meditatsioonile) väga konkreetse, praktilise ja mõõdetava eesmärgi - teadlikkuse arendamine. Seda kogeb iga inimene ning selle tagajärjel tekkivaid efekte / mõju igapäevases elus kogeb ka iga inimene.

Sageli lähenetakse meditatsioonile kui millelegi, mille kaudu me 1kord päevas põgeneme "teise maailma" ja lõdvestume. Jah, seda võib ka meditatsiooniks nimetada, kuid selle õigem termin oleks "lõdvestustehnika".

Kui me räägime aga meditatsioonist kui teadvuse tööpõhimõtete muutmise praktikst, siis ei kasuta me seda 1 korda päevas igapäevaelust põgenemiseks, vaid me kasutame seda treeninguna, et ülejäänud 23 tundi end paremini tunneksime. Me suudame teadvustada ja juhtida oma mõtlemist, millest saavad alguse kõik teised nähtused meie elus. Meie mõtlemisharjumused muutuvad, meie mõtlemise kvaliteet paraneb ja seeläbi paraneb otseselt meie elukvaliteet. Me ju "vaatleme" kogu oma maailma läbi oma mõtlemise. Seetõttu, kui me õpime juhtima kasvõi natukene oma mõtlemist, siis muutub meie elus väga-väga palju.
16. märts 08:04 Õhtupäike :) kirjutas:
Jah Kaido olen sinuga 100% nõus. Enne kui kolm neli kuud tagasi mediteerima hakkasin teadvustasin juba ka endale esile kerkivaid emotsioone ja situatsioone aga ikkagi toimus see kuidagi tagant järgi rohkem nii analüüsivormis. Nüüd peale medt. tegelemist olen märganud, et teadvustan jah rohkem juba situatsiooni keskel oma emotsiooni ja vlin kuidas käitun. See protsendiliselt ei ole kindalsti suur aga olen juba ikkagi edasi jõudnus oma tedlikkuse arendamise ja see teeb mulle väga rõõmu. Sest esimesed kaks kuud medt. mõtleisn juba et kas ikka jõuan sellega tegeleda, sest see keskendumine oli ikka kohutavalt raske, aga seda suurem on ka rahulolu iga väikse muutuse üle, sest nüüd ei olegi enam see nii raske vaid pigem juba põnev rutiin, et kuidas igakordne medt. kulgeb. Tänan sind heade õpetuste eest.
16. märts 08:28 Kaido Pajumaa kirjutas:
Õhtupäike,
tegid mu päeva praegu ilusaks. Jah, olen alati uskunud, et kõikide inimeste teadvus töötab ühtemoodi. Seega, kui need praktikad on aidanud mind, aitavad need ka kõiki teisi.

Supppper! :)
16. märts 09:15 Ilmar kirjutas:
Aitäh , Kaido ja Janno !
Me oleme enamasti meid ümbritseva kloonid nii mõtetes kui ka tegudes , sest nii on meid programmeeritud .Usk on meie varandus . Kõik me usume kellegisse , nimetame teda siis
Loojaks ja usume ka millessegi !
Jagan seda mõttekäiku , et me oleme pidevas arengus ja jätkuvalt teel !
Meelerahu minus aitab leida ainult minu tegelik Mina ja Minale toetumise vastandiks on objektile toetumine , mis põhineb HIRMUL .Siin ongi meie lõks ehk Minast väljas- pool asuvad objektid : olukorrad , tingimused , inimesed ja asjad . Selles seisundis otsime me pidevalt teiste heakskiitu ja tunneme suurt vajadust asju kontrollida .
Selles seisundis on meie sisemiseks toepunktiks meie EGO, keda peab ülal jõud , mis elab HIRMUS !
Absoluutselt Teiega nõus , sest see on ka minu aastate kogemus , et meelerahu aitab luua igapäevane vaikimine
(mingi ajaühik) , meditatsioon ja kritiseerimisest hoidumine .
Pakun siia veel ühevõimsa vahendi : ANDMISE !
Mida rohkem anad , seda rohkem saad , sest nii hoiad universumi külluse ringlemas oma elus :
* kui tahad rõõmu , anna teistele rõõmu
* kui tahad tähelepanu , õpi andma tähelepanu
* kui tahad materiaalset küllust , siis aita teistel
saavutada sama
* kui tahad armastust , õpi andma armastust

... ja SA LEIAD MEELERAHU !!!

Päikest ja meelerahu
meile kõigile
16. märts 09:18 Anu kirjutas:
Ennevanasti, kus puudus moodne kirjandus ja teadus, pandi lihtrahva poolt kokku lood, muistendid, muinasjutud, mis kandsid omakorda suuri tarkusi, mis on siiani värskendavad ja õpetlikud.
Olen selliste lugude suur austaja ja koguja.
Siit siis lugu.
Rikas mees, kes oli elujooksul palju kulda kogunud ja muid tarku teadmisi, avastas, et tal puudub meelerahu. Läks seda siis otsima, ühest külast teise, ühe targa juurest teise juurde. Teda suunati ikka edasi ja edasi, et kuskil külas on veel suurem teadjamees, mehel kullakott kaasas, et tasustada seda tarka hästi, kes talle meelerahu annab.
Jõudis siis targa juurde, kes oli üleni räbalates ja muud moodi nägi kahtlane välja. Rikas mees pärima, sina pidid olema teadjamees, õpeta mulle meelerahu, mul on sulle selle eest kullakott kaasas. Teadjamees naeris selle peale, rabas koti ja pani jooksu.
Rikas mees, karjus: kuradi varas anna mulle mu kuld tagasi, ise jooksuga järele, teadjamees jooksutas teda seni, kuni rikasmees maha varises ise suure häälega nuttes.
Teadjamees ulatas talle kullakoti tagasi ja küsis, noh kas nüüd on sul meelerahu.
Rikasmees ütles, küll sina oled üks segane vanamees, võttis kullakoti ja kadus.
Sellised toredad lood annavad lõputult palju vastuseid meie mõtisklustesse, ka tänapäeval.
16. märts 11:30 Taavi kirjutas:
Olen saanud oma rännakutel aru, et elu käib seestpoolt väljapoole, midagi väärtuslikku teistpidi ei leia.
Kui väga me seda endale visualiseerida ei tahaks, loodusseadused on meist tugevamad.
Tao teekonnal, tuleb hoida rohkem tee keskele, et tekiks tasakaal ja võtta vastu kõik, mis teele ette satub, kui jätame midagi vahele, võib väärtuslik õppetund kaduma minna.Kiirustajad jooksevad pikalt ette ja aga Tao toob nad ikka sellesse punkti tagasi, kus õppetund vahele jäi. Sellest kulgemisest ongi väljakasvanud feng shui, mille põhialus on yin ja yang, millel pole otsest tõlgendust, see on päike ja kuu, öö ja päev, lärm ja vaikus, külm ja soe jne kõik see mida me oma teekonnal kohtame. Tao teekonnal ei kohta me kindlasti Jumalat, kes meile vibutab sõrmega iga asja peale. Seal ei oota meid lihtsad lahendused. Mis teebki teekonna põnevaks, nagu loodus on taaslooja, oleme meiegi. Me ei leia küll sellel teel erilist jumalust ja õndsustunnet, kuid meil on midagi väärtuslikumat sealt leida. Hingejõud ja hingetugevus. Teel õpime ka seda, et vaikimine on kuld ja rääkimine kassikuld.
Vaprust teel olemiseks!
17. märts 10:35 Eha kirjutas:
Enamusel meist käib tööl ju puhtalt raha pärast. Vähesed käivad tööl lõbu pärast. Oodatakse tööpäeva või vahetuse lõppu ja ohatakse kergendunult, kui töökoha uks seljataga sulgub. Minu vahetus kestab 24 tundi ja kui poleks sellele järgnevat kolme vaba päeva, ei teeks ma seda tööd mitte mingi raha eest. Järelikult mulle minu töö ei meeldi, kuid raha on ju vaja ja maal valikuvõimalusi pole. Siit tuleb juba rahulolematus ja väsimus, mis tuleb ka koju kaasa. Saan aru, et töö tuleb jätta tööle, kuid väsimus ja rahulolematus tuleb ikka koju kaasa. Nüüd tulebki kodus rakendada neid õpetusi, mida te siin jagasite. Meelerahu leidmine kodus ongi kõige raskem. Tihti oleme väsinud ja leiame, et kõik on meie vastu.
Sellest videost sain nii palju targemaks, et minu üks väga suur viga on tohutult kiire reaktsioon, kui mulle midagi ei meeldi. Ma üldse ei mõtle, vaid kohe ütlen. Ja kui on juba välja öeldud, saan hiljem aru, et oleksin võinud enne istuda, rahuneda, mõelda ja siis öelda. Oi, kuidas ma suudan sundida ennast rahunema, mõtlema ja siis ehk hoopis vaikima? Siin tuleb küll ennast kõvasti kokku võtta.
Ka mulle ei meeldi end kõrvalt vaadata, mulle ei meeldi inimene, kes peeglist mulle vastu vaatab. Seni, kuni ma ei leia rahulolu iseendaga, ei saa ma ju meeldida ka teistele, kes on minu kõrval. Tuleb võimalusel kuhugi kaugemale minna, tavarutiinist välja... jälle õige. Aastaid tagasi käisin Soomes Kaljukirikus. Seal oli just selline ruum ja õhkkond, nagu kirjeldasite siin Hiinas olles. Seal kõneles vaikus, oli meelerahu, ei olnud muresid, sinna oleks tahtnudki jääda.
Arutlesite teemal, et tuleb leida kiires päevakavas enda jaoks vähemalt 15 min, istuda ja mediteerida. Mul on aega piisavalt seda teha, kuid seni pole osanud. Usun, et see saab algul päris raske olema.
Tänan kasulike nõuannete eest!
17. märts 12:40 Ingrid kirjutas:
●▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬●●▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬●L A H E●▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬●●▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬●
17. märts 16:27 Heli kirjutas:
kõik on tulnud kuidagi tasapisi ja iseenesest.Olen aastaid teinud sporti ikka 4-5 korda nädalas.Suhted peres on head ,tööga olen rahul,aga mingi hetk tundisn endas kuidagi rahulolematust või siis sellist tunnet ,et mis mul viga on ma ei ole rahul.Hakkasin lugema igasugust kirjandust eneseabist,aga tihti jäi see mulle kaugeks ja arusaamatuks.Siis eelmisest suvest alataes olen hakanud tegelema joogaga,midagi nagu oleks hakanud muutuma,ma sain aru ,et ma elan teistele ,aga mitte iseendale.Mulle oli tähtis mis teised minust arvavad,et mind kiidetakse .Aga ise tundsin ,et elan endast nagu eemal.Siis juhtus minu kätte raamatukogus mediteerimise õpetus ja hakkasin tasapisi proovima.Oi,kui raske.Aga tunnen,et iga päev teen sammukese edasi,vahest tuleb jälle väike langus.Aga siis võtan oma meetodid jälle käsile ja kõik saab korda.Kuigi ma ei ole saanud üle ,sellistest asjadest kui seltskonnas öeldakse pühjendamatult solvavalt näiteks mu lapse unistuse kohta lapse kuuldes.Ma ise väga aksepteerin laste soove ja unistusi.Ja kui keegi peresõber julgeb sellele väga salvavalt reageerida.Siis mul ununeb meditatsioon ja kõik ja olen ise pikka aega balansist väljas.Sellistes olukordades jääb veel teadmistest ja oskustest puudu .Aga ma üritan. Päikest teile kõigile.Mediteerime.
22. märts 13:38 markko kirjutas:
Netist kuulatavad loengud: 1. Hallo kosmos 2. klassika raadio 3. ?
22. märts 13:47 Kaido Pajumaa kirjutas:
Ööülikool www.ylikool.ee
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Eesti presidendi perekonnanimi / kaslane: