Meelerahu »

Mis vahe on mõtlemisel ja teadvustamisel?
[12. august 2014 | Kirjutas: Kaido | 6689 korda loetud | kokku kommentaare: 4]

Kas mõtlemine on sama mis teadvustamine? Kas sa mõtled oma mõtteid või teadvustad oma mõtteid? Mõtlemine on mentaalne protsess, mille saame soovi korral peatada. Teadvustamine on spontaanne, meie tahtest sõltumatu. 

 

 

 

 

 Mis vahe on mõtlemisel ja teadvustamisel?

***

Meelerahuõhtud:

24. september 2014 Meelerahuõhtu koos Eckhart Tollega (vaata)

29. oktoober 2014 Meelerahuõhtu koos Dr. Wayne Dyeriga (vaata)

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
12. august 23:17 kommenteerija kirjutas:
Tänan Kaido, sellest on mulle palju abi ja samas mul ei ole lihtsalt sõnu, et väljendada kui ilus, siiras ja aus on Sinu olemus ja vastus. Lihtsam on öelda, et sõnu ei olegi vaja, sest Sa jagad tõesti puhast olemist ja ma tunnen ennast selles ära. Tänan Sind südamest!

Vaatamata kõigele ma ei leia, et peaksin elama kuidagi teisiti. Ma toon sulle paar näidet, et anda edasi selle idee "maitset".

Mina oleksin see, kes saabuks E. Tolle vaikuse- ja meditatsiooniõhtule ja küsiks päris ärevas toonis: "Mis siin toimub? Mis jamaga te siin tegelete?" Loomulikult on see päris kummaline näide, eriti veel praegu, kui ma väidan, et olen see sama teadlik mõtete ja emotsioonide tunnistaja. Minu retooriline esinemine võib kaasa tuua aimamatu reaktsiooni või vastuse, kuid tegelikult ei eelda see mingit tüüpi käitumist. Oluline ei ole ju ainult see, mida ma ütlen ehk kuidas ma käitun, vaid ka see, kuidas seda mõistetakse. Muidugi ei ole vähem tähtsam, kuidas ma ise sellesse suhtun.

Ma oleksin ka niisugune inimene, kes kutsuks oma sõbrad veidrale kuulamisõhtule ja räägiksin neile kõige hirmsamaid lugusid väikese muigega. Ma ei püüaks midagi ilustada või varjata, vaid kaasaksin oma mure- ja hirmumõtteid ja pajataksin lugusid, mis on päriselt juhtunud ja ka neid, millesse aeg-ajalt isegi usun. Ma lubaksin küll ajutiselt, kuid teadlikult enesel kaotada kontakti iseendaga ja tunneksin päriselt sisemist hirmu, paanikat ja segadust. Kohe alguses ma ei muretseks, kuidas ma sellest välja saan ja kogu seda tobedust ja mõtetust koos teiste inimestega teadvustan, sest ühel või teisel viisil juhtub see siiski. Kui see juhtub, avastaksin ja kogeksin koos nende samade lihtsate inimestega seda imelist olemist. Seda teadlikku, kodust ja loomulikku vaikust.

Viimasel ajal ma naudin sisemist konflikti. Ma tean, et see on vast kõige kummalisem asi, mida hinnata või nautida, kuid ma ei valeta. See võib olla uskumatu, kuid ka selles on midagi ilusat, kui avatult vaadata... Iga kord kui avastan endas mingi sisemise tõrke, segaduse või psühholoogilise kannatuse, tärkab minus mingi "yes" efekt ja põnevus. See tähendab, et ma saan nüüd päriselt teada, mis see on. Tihti on selleks mingi mõte ja sellega seostunud tunne. Hirm tekib seepärast, et see on teadvustamata ja tunnetama.

Millest tekivad hirmud? Minu jaoks on need tavaliselt mõtted selle kohta, mis võib juhtuma hakata või kunagi juhtus. Kui ma nende mõtetega seotud tundeid püüan vältida, jääbki nende sisu ja põhjus avastamata. Minu hirmu põhjus on tihti miski, mida ma ei aktsepteeri ehk miski, mida ma ei soovi praegu. See on aga teadvustamata vastuolu, sest ma olen juba kõikidele mõtetele ja tunnetele avatud. Ma ei saa ühelegi ideele või emotsioonile sisemiselt ei öelda. Hirm on niisuguse fakti mitte teadvustamine. Niipea kui ma teadvustan hirmu, avastan mõtte ja saan sellele teadlikult öelda jah, sest ma ei saa seda tegelikult vältida, eitada või eirata. Seejärel tunnetan meeldivat muutust endas.

Niisugune on ka minu praegune käitumine ehk ma jagan siin kohal tegelikult ainult enda arusaama. Jah, ma käitun imelikult, kummaliselt, vastuoluliselt, ... , kuid kui sellele ei ole sisemist "jah", siis pole siin ka sügavat enese teadvustamist. Vastus või reaktsioon tuleb alati peale teadvustamist.

Seepärast ma ei tunne, et pean olema keegi teine või elama kuidagi teisiti. Tegelikult olen nii mina kui ka kõik ülejäänud loodusnähtused täiesti ainulaadsed ja unikaalsed. Ma ei saa eeldada, kuidas keegi käitub, mida mõtleb, ütleb või teeb. Ma ei oota mingit erilist viisi minuga suhtlemiseks, käitumiseks või vastamiseks.

Üks viis avastada tõeline olemus on kontakt iseendaga läbi meditatsiooni või mingi muu vaimse praktika kaudu. See on väga kasulik ja meeldiv. Mina olen avastanud, et mõtted võivad mind panna igasse olukorda, viia igale poole nii ajaliselt kui asukoha põhiselt. Kui ma alistun neis olukordades täielikult ehk ütlen neile sisemiselt jah, siis muutun ma täiuslikuks ehk olen lihtsalt minaise. Ma ei püüa luua vaikust, kuulata seda või tegeleda sellega. Ma ei püüa ennast eristada või eraldada mõtetest, kuid ma jõuan samale tulemusele. Meetodid on erinevad ja võibolla jõuab iga inimene enese teadvustamiseni unikaalsel viisil.

***

Kokkuvõttes. Praegune hetk ei pea olema teistsugune. Tegelikult on see juba täiuslik ;)

***

"Heaven is this moment. Hell is the burning desire for this moment to be different. It's that simple."
- Jeff Foster
13. august 14:52 kommija kirjutas:
Elu on väga huvitav, vahel vastupidi...

Teadvustamine, teadlikkus, mina olen, mina ise, loomulik mina, meelerahu, tingimusteta armastus, elu, toimuv - minu parim sõbranna ütleb selle kohta ’pealiskaudne’ või ’pealiskaudne faas’. Kas see on vale? Ei. D. Bailey ütleb selle kohta vahel ’fred’. Kas see on vale? Ei.

Vahel kogeme palju kannatusi enne kui märkame endas puutumatut meelerahu. Teinekord tabab see inimest kuidagi spontaanselt. Üks inimene teadvustab ennast loomulikult, teine märkab seda aeg-ajalt. Kolmas inimene mediteerib 40 aastat ja ei saavuta midagi, seejärel loobub päriselt ja teadvustab ennast ehedalt. Neljas inimene väidab, et tema küll teadvustab ennast, kuid ta võib selle oleku ka kaotada, sest miski ei garanteeri seda. Viies inimene kirjutab kuuenda inimesega suurepärase vaimse raamatu valgustumisest. Mõne aja pärast teatab see viies, et see pole ikkagi päris see. Seitsmes inimene kuuleb kaheksandalt, kuidas tema ennast avastas ja viimane üllatub. Kaheksas inimene arvab, et on kõike näinud, kuid peagi märkab midagi uut. Üheksas ei arva midagi. Kümnenda inimesed arvamused, hinnangud ja väärtused muutuvad terve elu. Muidugi variant, mida välja mõelda ei ole võimalik ;).

Selle jaoks ei ole mingeid reegleid. Ühele sobib mediteerimine. Teine ärkab koomast ja tunneb ennast ära. Kolmas märkab elu viimasel hetkel seda ja ütleb: „See hetk oli väärt elamist“. Neljas ei tee mingeid vaimseid harjutusi, ometi kiirgab temast loomulikku, ilusat, ehedat meelerahu. Viies jääb vaatama oma kõndimist, märkab kui unikaalne on iga samm, ja ... Kuues leiab selle suhtes, partner ütleb midagi ja korraga on ta temaise. Seitsmes käib erinevatel koolitustel ja tunneb iga korraga ennast kergemalt. Kaheksas kogeb elu nagu ameerikamägesid, miski ei ole stabiilne ja püsiv ning ta märkab selles seletamatut ilu. Üheksas istub aastaid mägedes koobastes ja märkab seda lihtsat hetke, spontaanne naeratus näol. Kümnes inimene on täiesti tavaline inimene. Ja jällegi variant, mida välja mõelda ei ole võimalik ;).

Elus ei ole reegleid. See, mis meeldib ühele, ei pruugi meeldida teisele ja ka need väärtused võivad elu jooksul ühe või mõlema jaoks muutuda. See, mis on praegu tõde, ei olnud seda võibolla eile aga võibolla ei ole ka homme. Igaühe elu on unikaalne. Täiuslik. Seepärast oleme igaüks nii olulised. Niisugune elu ei kordu enam kunagi.

Osa inimesi ei näe ennast täiuslikuna ja püüavad seepärast ennast pidevalt paremaks muuta. On nad seepärast paremad või halvemad? Ei. Teine osa ei näe elu või maailma täiuslikuna ja püüavad elu või maailma paremaks muuta. On nad ... ? Ei. Osadel inimestel õnnestub ennast ja teisi paremaks muuta. Teised muutuvad ise, ja inimesed tema ümber, õnnetumaks. Ma ei ütle, mis on õige või vale.

Kas elu soovib, et ma oleksin teistsugune? Ei.

Küsimus: Miks sa käitud nii, sügaval sisimas sa ju tead, et oled see teadlikkus?
Vastus: ... me oleme seesama, kuid paistame välja erinevad, unikaalsed, meil on erinevad võimed ja anded. Kas siin ei või olla isikupära, midagi unikaalset, teistsugust maailmavaadet, uutmoodi tegutsemist?

Sa oled täiuslik täpselt niisugusena nagu sa oled.

Kas ma peaksin seda elu nägema nii nagu selles kommentaaris kirjas? Ei. Üldsegi mitte ;)
15. august 09:12 komm\'et\'eerija kirjutas:
Vabandan ette, sest minu huumorisoon võib olla ettearvamatu ja üllatada mind ennastki. Ma ei püüa olla keegi teine ja ei püüa näidata ennast samuti kellegi teisena. Teadvustamine on praegu minu jaoks täiesti I.G.A.V :).

Mul on omalaadne muusikamaitse. Ütlen ausalt, et ise ka ei tea miks, sest ma ei mäleta, et oleksin just niisuguse valinud. https://www.youtube.com/watch?v=xEpHCyMzyxo ... millise õhtu paneksid sina luupima?

Mu vanemad ja osa ühiskonnast on väitnud mulle, et sündisin sellel kuupäeval, mis on kirjas minu passis. Ütlen taas kord ausalt, mul ei ole mingit mälu selle kohta. Samas minu oma intuitsioon ütleb selle kohta hoopis midagi muud ja selle järgi: "See ei ole õnnetus, juhus või kellegi pahatahtlik kavatsus, mis teostus. ;)"

Tunnistan, ma ei ütle kõige otse välja ja vahel on vaja lugeda mitu korda või vaadata ridade vahele, et päriselt näha.

Ma olen täpselt minaise. Kas elu sooviks midagi muud? Kas elu armastaks mind rohkem või vähem, kui ma oleksin praegu keegi teine, teadvustaksin praegu midagi enamat, teeksin praegu midagi muud? Ei. Absoluutselt mitte. Elu armastab mind tingimusteta täpselt niisugusena nagu praegu olen. Täiuslikult ;).

Ma olen kindel, et elu armastab ka Sind tingimusteta täpselt just niisugusena nagu Sa oled ;).

***

"Life is undefined without you. That's why you are here, to texture and define it in accordance with your Heart's Resonance"

"It is whatever you say it is, 24/7"

"Relax your ideas for 2-5 seconds... and recognize that awareness remains."

"Surrender is beautiful. When you surrender, you allow your soul's beauty to be reflected in life's stream once again"

- Bentinho Massaro
26. oktoober 15:40 E kirjutas:
"What is Timeless Perfection?"

http://www.youtube.com/watch?v=urV_5GJ31TY
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Eesti presidendi perekonnanimi / kaslane: