Meelerahu »

Visualiseerimise muusika sisemiseks rahunemiseks
[13. märts 2011 | Kirjutas: Kaido | 18027 korda loetud | kokku kommentaare: 10]

Olen viimased nädalad kasutanud 4 väga efektiivset muusikapala visualiseerimiseks. Neid kuulates on väga lihtne enda seisundit muuta, et me resoneeruksime oma eesmärkidega. Panin need 4 laulu nüüd kokku üheks videoks, et ka sina saaksid neid visualisatsioonides kasutada. Ning juhuks, kui sa tahaksid selle laulu endale CD plaadi peale kõrvetada, lisan video alla ka MP3 faili, mille saad endale alla laadida.

Selle meditatsiooni muusika pikkus on kokku 33 minutit ehk siis parim asi, mida sa endaga ühe päeva jooksul teha saaksid. Pool tundi iga päev garanteerib sulle doosi meelerahu ning seeläbi hakkad sa ka meditatsioonivälisel ajal oluliselt rohkem naeratama ja ka probleeme efektiivsemalt lahendama.

Kuidas visualiseerida?

Visualiseerimisel on meie alateadvuse üle väga suur võim. Iga kord, kui sa millegi peale mõtled, aktiveerid sa enda ajus mingit ajurakkude vahelist võrku, mida nimetatakse neuronvõrguks. Mida sagedamini ning pikemalt ja tugevama emotsiooni mõju all sa neuronvõrku aktiveerid, seda tugevamaks muutub see ühendus verre pääseva proteiini kaudu. Seega on visualiseerimisel võtmetähtsusega tunnetada, et mingid sündmused on juba juhtunud, mitte ainult mõelda (mentaalset filmi vaadata) nendest asjadest.

Visualiseerimiseks sulge silmad ja kujuta ette sinu poolt soovitud olukorda. Olgu selleks uus suhe, madalam kaal või rohkem palka - kujuta ette ning tunneta, nagu sa oleksid selle olukorra juba saavutanud. Alguses on see keeruline, sest meie teadlik meel ütleb, et me valetame endale. See on täiesti normaalne. Ära pööra sellele tähelepanu, vaid istu edasi. See on niimoodi ainult seetõttu, et hetkel on veel need neuronvõrgud tugevamad, mis ütlevad sulle, et see on vale. Sa oled lihtsalt eelnevate aastate jooksul sellist tüüpi mõtteid palju rohkem mõelnud. Kui sa teed meditatsiooni (mis aitab sind visualisatsiooni käigus paremini tähelepanu koondada) ja visualisatsioone regulaarselt, märkad sa ühel hetkel, kuidas uusi, soovitud olukordi, on palju lihtsam kujustada. See näitab, et sa oled kasvanud ning sinu neuronstruktuur on muutumas.

Miks visualiseerimine töötab?

Visualisatsioonidel on meie elule kahetine mõju. Esiteks, ajuteadlased kinnitavad, et kõik meie mõtted ja teod lähtuvad alateadvusest. Kui me oleme aastakümneid mõelnud teatud tüüpi mõtteid, siis just need mõtted juhivad meie tulemusi. Vaata oma elu praegu ning sa mõistad, kuhu sinu alateadvus sind tänaseks juhtinud on.

Teiseks, kvantfüüsikud kinnitavad, et meie alateadvus resoneerub nullpunktivälja kaudu meid ümbritseva maailmaga. See tähendab, et meid ümbritsev maailm muutub pika peale selliseks, missugused on meie alateadlikud mõttemustrid. Jällegi, vaata enda elu praegu ning sa mõistad, missugused mõttemustrid sul on. Need on läbi kvantfüüsilise nullpunktivälja sinu elu just selliseks kujundanud.

Mida siis teha?

Kui sa ei ole oma praeguse eluolukorraga rahul, siis teadlased soovitavad esimese asjana muuta oma mõtlemisharjumusi - oma mõtlemise kvaliteeti. Nii ajuteadlased kui kvantfüüsikud kinnitavad, et me peame muutma oma alateadvust, sest see määrab meie elukvaliteedi.

Miks seda aga nii raske teha on? Sest me ei oska oma mõtteid juhtida. Kuna me oleme aastakümneid teatud viisil harjunud mõtlema, siis on seda väga raske lihtsalt tahte kaudu muuta. Selleks on vaja natukene "trenni" teha. Ning siin tulevad mängu meditatsioon ning visualisatsioon, mis on otsesed ning tuhandeid aastaid kasutusel olnud meele treenimise tehnikad.

Meditatsioon ja visualisatsioon ei ole ainult lõdvestustehnika, milleks neid tavaliselt peetakse. Nendel on väga praktiline ja oluline mõju meie igapäevasele elule ning elukvaliteedile. Esimeseks sammuks ei soovita ma mitte midagi muud kui lihtsalt iga päev kuulata allpool olevat muusikat ning mõelda häid mõtteid. Ära mõtle selle aja jooksul asjade peale, mida sa tahaksid oma elust ära saada, vaid asjade peale, mida sa tahaksid, et su elus oleksid - head suhted, edukad tulemused ning püsiv meelerahu.

Meditatsioonimuusika visualiseerimiseks (33 min)

Lae muusika alla MP3-failina: Meditatsioonimuusika.mp3

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

4-nädalane meditatsioonikursus "Meditatsioon Igapäevaelus"

See kursus õpetab, kuidas meditatsiooni kaudu:

a) suhteid juhtida,
b) eesmärke saavutada ja
c) meelerahu leida.

Mis kasu sa 4-nädalasest kursusest saad? 

See praktiline meditatsiooni kursus õpetab, kuidas meditatsiooni kaudu oma mõtlemise kvaliteeti parandada ning seeläbi igapäevases elus praktilist kasu saada. Kursus keskendub kolmele olulisele valdkonnale meie elus - inimsuhted, eesmärkide saavutamine ning meelerahu.  Vaata lähemalt

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
17. märts 09:32 Sydameke kirjutas:
Väga mõnus ja rahustav:) kahjuks ma ei saanud alla laadida?
17. märts 15:43 Ingrid kirjutas:
Real playerit on vaja,
Free downloadi leidub netis
kui see programm on arvutis,
siis ta ise hakkab pakkuma
iga video peale downloadi (ˆ◡ˆ)
17. märts 21:42 Mina kirjutas:
Video all on ju link ilusti olemas.
Parem klikk sellel ja Save link as..
Kui küsida tohib, siis mis artistiga(artistidega) tegu?
18. märts 09:20 Kaido Pajumaa kirjutas:
Kahjuks ma ei tea artiste. Leidsin internetist ja panin kokku lihtsalt ...
18. märts 15:03 Sydameke kirjutas:
Väga hea ..ei tulnud kohe selle pealegi, aitäh :)
Palju parem on winampiga kuulata.
Ja täpselt 33.33 pikkus
19. märts 16:01 Külly kirjutas:
www.yuotube.ee, logige sisse meditasioon, jooga, budha, osho, mida iganes. Sealt avaneb väga suur hulk muusikat.
19. märts 16:03 Külli kirjutas:
vabandust yuotube.com eks paljud teavad isegi.
20. märts 11:04 Egle kirjutas:
Lahe esimene lugu tõmbas nii kaasa :)
22. märts 23:38 Sulev kirjutas:
ansambel Namaste plaat Magical healing mantras java shiva shankara ja Gayatri mantra
03. veebruar 22:13 Virge kirjutas:
Kuulates seda muusikat , tekitas minus see sellise sisemise rahu ja seestki võttis soojaks ja ometi ei tulnud mulle mingeid mõtteid pähe vaid süvenesin muusikasse :)
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Eesti presidendi perekonnanimi / kaslane: