Meelerahu »

3 põhjust, miks inimesed Aasias rõõmsamad on
[27. august 2014 | Kirjutas: Kaido | 4818 korda loetud | kokku kommentaare: 5]

Kord küsisin Bali saarelt riisipõllul töötavalt mehelt, kas ta on õnnelik? Ta väitis: "Jah, muidugi. Mul on töö siin, naine seal puu all kahe lapsega papi peal ja päike paistab. Mida ma veel elult tahta oskan?". Kas meie oskaksime samadest asjadest sama palju rõõmu tunda?

 

 

 

 

 

 

 

3 põhjust, miks Aasias inimesed rõõmsamad on

 

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
27. august 21:32 vastan kirjutas:
3 põhjust, miks inimesed Eestis rõõmsamad on
30. august 21:48 minaise kirjutas:
Mul on hea meel, et saan päriselt usaldada oma sisetunnet, mitte olema nagu vang ja uskuma kõike, mida teised inimesed väidavad. Samal ajal ma ei pea ennast vastanduma teistele inimestele või nende väidetele. Seda kõike tänu oma positivsetele ja eriti just negatiivsetele mõtetele. Nüüd ma tean, et ma ei ole eraldi või erinev elu jubedamast poolest ja olles koos parema poolega niisugune tervik, on minus rahu.
06. oktoober 17:42 Kaia kirjutas:
Muidugi, mina tunnen Bali mehe nimetatud asjadest samuti siin Eestimaal rõõmu. Mul on kodumaa ja soe kodu. Mul on terved lapsed, armastav mees, õe perekond ja toredad sõbrad. Mul on töö. Meie maal pole maavärinaid, meil pole ohtlikke roomajaid ja kiskjaid. Meil on imeilusad neli aastaaega. Meil on ilus loodus, puhas vesi, viljakas muld. Ma olen õnnelik, lihtsalt. Seesmise rahu otsimiseks ei pea kõik minema Indiasse mediteerima või ennast otsima. Kuid, kellel see muudmoodi ei õnnestu, siis loomulikult. Keda aitab usk, siis uskugu. Aga võib olla olen ma lihtsalt õnneseen? Kellele õnnelik olemise eest tänu võlgnen? Kõige enam ehk oma vanematele, mu kõikidele lähedastele, iseendale ja kujundatud tasakaalus sisemaailmale.
06. oktoober 19:28 Andres kirjutas:
Issand kui hea, tänan Kaia!
06. oktoober 23:29 Kaia kirjutas:
No mille eest mind tänada? Mina ei ole su heaks, Andres, mitte midagi teinud, ma vaid kirjutasin, et kuidas minul selle õnnega siin Eestimaal on, vastasin lihtsalt Kaido küsimusele. See on minu lihtne elu ja mul on lihtsad soovid ja mõtted: soe tuba, soe söök, armastavad ja terved lähedased, rahulik ümbrus. Kõik muu hea mu ümber on juba boonus. Kellele neist asjadest, mis mulle tähtsad, õnnelikuks olemise jaoks ei piisa, eks see peab siis rohkem oma õnnelikuks olemise jaoks midagi tegema. Igaühel on oma vajaduste mõõdupuu, elu põhiväärtused, elu mõte.
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Eesti presidendi perekonnanimi / kaslane: