Tere

Mina olen Kaido Pajumaa - üks täiesti tavaline inimene, kes otsustas ühel hetkel oma elu muuta. Ma otsustasin, et ma ei allu enam väljastpoolt määratud reeglitele, vaid loon ise reeglid ja elan siis nende järgi.

KUIDAS SISEKOSMOS TEKKIS

Veel Tartu Ülikoolis rahvusvahelist majandust õppides läksin ma 2001. aastal tööle Hansapanka, kus ma olin planeerinud karjääri teha juba 1997. aastal ülikooli astudes. Ma lootsin, et see teeb mind õnnelikuks.

2004. aastal mõistsin ma, et karjäär mind õnnelikuks ei tee, ja ma vajasin midagi muud. Sellest lähtuvalt otsustasin 2005. aastal pangast lahkuda ning oma esimese ettevõtte rajada - ma lootsin, et hoopis see teeb mind õnnelikuks.

2007. aastaks oli see ettevõte pankrotis. Me olime teinud "klassikalised" noorte ettevõtjate vead, mistõttu ei saanudki see kõik mingil teisel viisil lõppeda.

2008. aastaks olin ma saanud piisavalt valusaid kogemusi, et käivitada oma esimene edukas äriprojekt - lastekaupu turustav www.nukumajad.ee, millest sai üks Kidkrafti suurimaid edasimüüjaid Euroopas, ja mille ma 2013. aasta detsembris kasumlikult maha müüsin.

2008. aasta lõpuks tundsin ikka veel, et ma ei ole õnnelik. Jätkuvalt. Sellest tundest lähtuvalt hakkasin kirjutama artikleid oma unistuste teostamisest ning inimese isiklikust arengust portaalis www.sisekosmos.ee. Tänaseks on Sisekosmos populaarne enesearenguportaal, millega on liitunud 8000+ inimest ja mida külastab päevas enam kui 500 inimest. Sieskosmose eesmärk on aidata inimestel oma elust rohkem rõõmu tunda.

Sisekosmosest saad kasu, kui:
* tunned mõnikord, et "teeots" on kaduma läinud;
* otsid meelerahu, aga tundub, et seda ei leidu kuskil;
* soovid oma mõtteid vahetada inimestega, kes mõtlevad sinuga sarnaselt;
* soovid osaleda kursusel, mis aitaks sul elu mõtestada ja meelerahu luua (vt kursused);
* soovid lugeda enesearengu raamatuid, mis põhineksid päris inimese päris elul ja kogemusel (vt raamatud).

SISEMISE MOTIVATSIOONI ARENDAMINE

2011. aastal otsustasin taaskord oma ellu uued reeglid luua - viia eneseareng ja elu sügavam mõtestatus äriettevõteteni. Selleks käivitasin 2012. aasta alguses projekti www.motivaator.ee, mis pakub ettevõtetele dünaamilisi (palju aktiivset kaasategemist) meeskonnakoolitusi ja mille eesmärk on aidata oma tööst rohkem rõõmu tunda.

Kui Sisekosmose eesmärk on oma elus üldiselt meelerahu arendada, siis motivaator.ee tähelepanu on suunatud ajale, mille sa töö juures veedad. Me kõik teeme mingit tüüpi tööd, sest on ju vaja elatist teenida ja ennast teostada. Kuna töö juures veedetud aeg on kuni 75% meie ärkveloleku ajast, siis juhul, kui sa töölt mitte midagi peale palga ei saa, raiskad lihtsalt 75% oma elust ära.

Motivaator aitab sul oma töö mõtestada viisil, et sa liigud saamise faasist (olen motiveeritud ainult siis, kui saan kogu aeg midagi juurde, nt palka) andmise faasi (mind motiveerib ka see, kui saan oma töö kaudu teiste inimeste elu paremaks, lihtsamaks ning õnnelikumaks muuta).

Motivaatorist saad kasu, kui:
* juhid meeskonda ja otsid mõtteid, kuidas inimestel sära silmas hoida;
* tunned mõnikord, et ei oska aega ning iseennast piisavalt hästi juhtida;
* tunned, kuidas vanad mustrid sind edu saavutamast takistavad;
* soovid enda või oma kolleegide tööle sügavama tähenduse anda ja seeläbi motivatsiooni leida;
* oled planeerimas meeskonnakoolitust ja otsid midagi teistsugust. Täiesti teistsugust, mis jääb meelde ja on kõneaineks ka veel nädalaid hiljem.

Vaata lähemalt Motivaatori kohta siin:

KELLEGA KOOS ME SISEKOSMOST TEEME?

Sisekosmos valmib koostöös kõikide nende inimestega, kes seda loevad, siin oma mõtteid avaldavad või siia artikleid kirjutavad. Aastate jooksul on Sisekosmosega liitunud enam kui 8000 inimest ja see number kasvab kogu aeg. Samuti on Sisekosmoses ilmunud mitmed põnevad külalisartiklid, videomõtisklused ja isegi filmid. Seda kõike ikka ühel eesmärgil - et kõik inimesed saaksid oma elust rohkem rõõmu tunda.  

Selline on olnud minu tee. Sinu tee on kindlasti erinev, aga mõneti kindlasti sarnane. Me mõlemad soovime ei midagi muud kui õnnelikud olla ja oma elust rõõmu tunda.

Minu kontaktandmed leiad siit:
Kaido Pajumaa
Tel 509 4020
kaido[at]sisekosmos.ee
skype: kaido_pajumaa
www.facebook.com/sisekosmos

Sisekosmos Treeningud OÜ
Registrinumber 11910981
Pärnu mnt 66-38
Tallinn 10135
a/a LHV Pank AS 771000924318

Suur tänu EAS-le!
Perioodil 28.mai 2010 kuni 20.mai 2011 viidi Euroopa Sotsiaalfondi kaasrahastamisel läbi "Nõuandliku müügi" koolitusprojekt OÜ Sisekosmos töötajale. Projekt sai tuge EASi Teadmiste ja oskuste arendamise toetamise meetmest.