[00. 0000 | Kirjutas: Kaido | 68 korda loetud | kokku kommentaare: 0]

Esimene peatükk. Mis on EduTeadvus?

Oled sa mõnikord mõelnud, miks mõned inimesed on väga edukad, kuid enamik inimestest peab pingutama terve elu, et tagada endale kasvõi elementaarne heaolu? Võib-olla on isegi sinu enda tutvusringikonnas inimesi, kellel kõik asjad lihtsalt õnnestuvad. Sa juba tead, et kui see inimene midagi ette võtab, siis viib ta selle ka lõpule. Kui ta mõne eesmärgi endale püstitab, siis pole vähimatki kahtlust, et tema ettevõtmine osutub edukaks. Sa lihtsalt tead seda.

Ja samal ajal on meie ümber kümneid sõpru ning tuttavaid, kes räägivad kogu aeg sellest, kui õnnetud nad on, kui halb kõik nende maailmas on ning kui palju on igasuguseid takistusi kõigele sellele, mida nad soovivad ette võtta. Ja sa tead juba ette, et kui nad isegi plaanivad midagi alustada, siis suure tõenäosusega nad ebaõnnestuvad või jätavad nad selle tegevuse üsna pea pooleli.

Tekib küsimus, miks see nii on? Me elame ühesuguses maailmas, meil on kõikidel võrdsed võimalused, aga mõned meist õnnestuvad ja mõned ebaõnnestuvad. Järelikult ei saa asi olla ainult välistes tingimustes. Palju on ju näiteid, mõned võib-olla isegi sinu enda tutvusringkonnast, kus kaks inimest alustavad sarnast äri, kuid edu saavutab nendest ainult üks. Miks nii? Kui meie tulemused sõltuksid ainult välistest tingimustest, siis ju peaksid mõlemad inimesed saavutama edu. Kui me oleme välistingimuste ohvrid, siis juhul, kui me soovime saada edukaks, peaksime me vaid kopeerima mõne teise inimese tegevusi ja ka edu peaks olema kopeeritud. Aga ei ole. Kui tahes palju me pingutame ning tegutseme, miski justkui piiraks meid. Mõned nimetavad seda halvaks karmaks, mõned needuseks ning mõned ütlevad lihtsalt, et nad on halva tähtedeseisu ajal sündinud.

Kus on tegelik tõde?

Keegi ei tea, kus on tegelik tõde, aga üks on kindel - me saavutame tulemused vastavalt sellele, kes me oleme, mitte vastavalt sellele, missugune on meie elu praegu. Meie tulemused ei sõltu tähtedeseisust, karmast ega välistest tingimustest. Meie tulemused sõltuvad ainult meist endist - meie tegutsemise efektiivsusest ja meeleseisundist.

 

Sa oled see, millest sa mõtled
Ma usun, et sa oled vähemalt korra elus kuulnud ütlust "Sa oled see, millest sa mõtled" või mingit selle väljendi analoogi. Esimesed viited sellele väitele on leitud umbes 3000 e.m.a Egiptuse smaragdtahvlitelt, ning seda on öelnud ka kõik pühakud, usumehed ning viimase 50 aasta jooksul ka väga paljud tavainimesed, kes on natukene asja lähemalt uurinud. Huvitav vaid, miks siis keegi seda tõsiselt ei võta?

Meie tavateadus, haridus ja kultuur ei võta seda tõsiselt, sest viimased 400 aastat on meile õpetatud hoopis midagi muud: näiteks seda, et mentaalne ja materiaalne maailm on täiesti lahusseisvad nähtused. Kust see alguse sai?

Laiemalt käsitledes alustas sellise maailmakäsitluse propageerimist Prantsuse filosoof Rene' Descartes 16.sajandil öeldes oma kurikuulsa väite: kõik, mida saab teaduslikult mõõta, on olemas, ning kõik, mida ei saa teaduslike meetoditega kontrollida, on kiriku pärusmaa ja seda ei ole olemas. Isegi kui Descartes ise oli tegelikult väga vaimne inimene, oli ta sunnitud sellised väited lausuma tagamaks teaduse areng ühiskonnas ja vältimaks kirikuga vastuollu minemist. Kuna kirikule ei meeldinud see, mida teadlased olid üha enam maailma kohta avastamas, saadeti kõik, kes kirikule vastu hakkasid, tuleriidale. Et seda vältida, pidid teadlased leidma kirikuga kokkulepped, mis ei kahjustaks kiriku huve. Ja üheks võimaluseks oligi kokku leppida lihtsad reeglid: kirik tegeleb selliste nähtustega, mida ei saa teaduslikult mõõta - vaimsed nähtused -, ja teadus tegeleb selliste nähtustega, mida me saame mõõta - ehk siis kogu materiaalne maailm. See oli küll hea lahendus, et teadus saaks areneda, kuid "lõikas" kogu inimkonna ära meie maailma pehmetest väärtustest. Keegi ei tahtnud ju tunnistada, et ta on rumal, kuna usub asjadesse, mida teadus ei suuda tõestada.

Seda seisukohta toetas ning sellele mehhaanilisele käsitlusele andis viimase lihvi Sir Isaac Newton 17.sajandil, kes töötas välja täpsed füüsikaseadused kõige kirjeldamiseks, mis meie maailmas toimub. Nii Descartes, Newton kui ka kõik hilisemad darvinistid käsitlesid meie Universumit kui külma, kõledat ning masinlikku kolmemõõtmelist keskkonda, kus iga nähtus on teaduslikult kirjeldatav ja mõõdetav, ja juhul, kui mingit nähtust mõõta ei saa, ei ole seda olemas.

Sellist maailmakäsitlust on meile õpetatud 400 aastat, mis peegeldub nii meie haridussüsteemis kui ka kultuuriruumis. Meie ühiskond on sellest õigustatult läbi imbunud ja kõik, mis on vastuolus mehhaanilise maailmakirjeldusega, sildistatakse new age'iks ja esoteeriliseks väljamõeldiseks.

 

Aga kas kõik ikka on nii?
Kui kõik alluks täpselt njuutonlikule füüsikale ja kõikide objektide ning protsesside tulemusi oleks võimalik täpselt hinnata, siis peaks saama täpselt hinnata ning prognoosida ka tulemusi meie elus. Aga ei saa ju?! Miks siis ikkagi mõned meist leiavad endale õnnelikud suhted, hea tervise ning küllusliku elu? Ja paljud teised - tegelikult valdav enamus - otsib pidevalt väljapääsu millegi parema suunas. Kus on loogika?

Loogika ja vastuse nendele küsimustele annab mõiste EduTeadvus. Eduteadvus on meie alateadlik meeleseisund, mille kaudu me saavutame püstitatud eesmärgid. Eduteadvus ei ole ühekordne ravim, mille me manustame ja jääme tulemusi ootama. Vastupidi, eduteadvus on meie sisemine protsess, mille käivitamisel ning õigel kasutamisel on väga raske vältida õnnestumisi mistahes valdkonnas. Jah, sa lugesid õigesti, loe uuesti: Kui sa omandad EduTeadvuse, on sul väga keeruline vältida õnnestumisi. Sa saad edukaks sõltumata valdkonnast, välistest tingimustest ning tähtede seisust.

Nüüd võid sa korraks isegi mõelda, et see on kõige naiivsem jutt, mida sa eales oled lugenud. Aga oota korraks. Ma selgitan sulle kohe, miks see nii on.

 

Kuidas luua EduTeadvust?
Eduteadvuse saavutamiseks on vajalik mõista mitmeid meie maailmas toimivaid printsiipe. Ning just neid printsiipe õpid sa selle lühikursuse käigus tundma. See kursus ei räägi sulle, et võta märkmik, ja kleebi sinna oma unistustemaja pilt ja sa saad selle 3 kuu möödudes. Ei, see ei tööta nii. See kursus räägib sulle teadusest ning avastustest, mis muudavad sinu elu.

Need on kolm põhivaldkonda, mida on vajalik mõista eduteadvuse loomiseks:

1) Meie maailma ülesehitus kvantfüüsilisel tasandil

2) Meie alateadvuse funktsioonid

3) Vibratsiooniline resonants

4) Süstemaatiline metoodika eesmärkide saavutamiseks

Kas mõni nendest valdkondadest tundub sulle liialt esoteeriline, et mitte lähemalt uurida?

 

Kvantfüüsika
Kvantfüüsika kirjeldab meie maailma kõige elementaarsemal aatomisisesel tasandil. See selgitab, mis on meie universumi ehitusmaterjal ning kuidas seda ehitusmaterjali on võimalik kasutada ehitamaks endale just selline maailm, mida me naudime ja armastame.

Aju ja alateadvus
Viimase kümne aasta aju-uuringud on ümber lükanud umbes 85% nende uuringute tulemustest, milleni on jõutud eelneva 50a jooksul. Ning seda tänud tehnoloogia kiirele arengule, mis võimaldab mõõta ja analüüsida täpselt, mis meie ajus toimub ning kuidas aju meile tegelikult mõju avaldab. Just nende uuringute tulemused hämmastavad sind samuti nagu need hämmastasid teadlasi, kes nende tulemusteni jõudsid. Kõik algab alateadvusest ...

Vibratsiooniline resonants
Kõik on energia. Uurides lähemalt kvantfüüsikat, mõistame me, et me oleme energeetilisel tasandil kõik omavahel ühenduses. Kõik on energia. Ja mis on energia ainuke omadus? Muundumine.

Energia muundub ühest olekust teise. Nüüd võid sa küsida: "Ja mida on pistmist energia muundumisel minu eluga ja eesmärkide saavutamisega?"

Kõik on sellega seotud. Lugedes eduteadvuse kursust mõistad sa, et nii sinu maja, auto, uus töökoht kui ka sinu mõte on täpselt ühesugune energia. Ning just tänu sellele, et kõik need asjad koosnevad elementaarsel tasandil ühesugusest energiast, on sul tohutu jõud ja vägi. Ja samas ka vastutus. Läbi vibratsioonilise resonantsi kvanttasandil suudad sa mõjutada kõike ja kõiki oma elus. Kui sa vaid soovid.

5T meetod
Et asju ära teha, on vaja süstemaatilist lähenemist oma eesmärkidele. Ei piisa ainult sellest, kui me mõtleme positiivselt. Ja ei piisa ka ainult tohutust pingutusest. Me peame oskama kombineerida mentaalse ja füüsilise tegutsemise - see viib oodatud tulemusteni.


Esimese peatüki kokkuvõte
Kui sa veel loed seda teksti, oled sa suure sammu edasi astunud. Sa oled andnud endale võimaluse. Sul ei ole kaotada mitte midagi, võita on sul terve elu. See on sinu enda teadlik valik. Kui isegi eelpool kirjeldatud tekst tundus sulle liialt segane ja utoopiline, siis ma kinnitan sulle, et see ainult tundub sulle nii. Hakates lugema järgmist peatükki, mis jõuab sinuni üsna pea, avastad sa, kui loogiline kõik tegelikult on. Sa mõistad, et kvantfüüsika on tõepoolest kõige alusstruktuur, sa taipad, et sa tõepoolest pead jälgima, mis sinu peas toimub, kuna selle vajalikkust on kinnitanud teadlased, mitte ainult suured Õpetajad, ja sa järeldad, et läbi vibratsioonilise resonantsi on tõepoolest võimalik oma elu muuta. Seepärast kutsun ma sind üles olema avatud meelega ning suhtuma kogu sellesse informatsiooni erapooletult. Niimoodi ei blokeeri sa oma võimalusi. Aga sellest kõigest saad sa teada juba järgmistes peatükkides.

Edu soovides!
Kaido