Eneseareng »

Kui tahame olla õnnelikumad, peame end ümber programmeerima
[21. august 2014 | Kirjutas: Kaido | 7379 korda loetud | kokku kommentaare: 3]

Dalai Lama lähikondlane Matthieu Ricard tunnistati teadlaste poolt paar aastat tagasi maailma kõige õnnelikumaks inimeseks. Kas ta on õnnelik seepärast, et kõik asjad tema elus on nii, nagu ta soovib? Ei, kahtlemata mitte! Matthieu Ricard on saavutanud õnne seestpoolt väljapoole. Kuula lähemalt allpool, kuidas ennast "õnnelikumaks" programmeerida.

 

 

 

 

 

 

 Kuidas ennast õnnelikumaks programmeerida?

***

Meelerahuõhtud:

24. september 2014 Meelerahuõhtu koos Eckhart Tollega (vaata)

29. oktoober 2014 Meelerahuõhtu koos Dr. Wayne Dyeriga (vaata)

Artikkel meeldis? Soovi korral leiad siit lisalugemist ja vaatamist

Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Raamat
E-Kursus
21. august 12:03 kommenteerija kirjutas:
Miski minus ärritus ja ma otsustasin alistuda ja lubada sellel ärritujal ennast väljendada.

Seespool ja väljaspool? Kui need kaks poolt tõesti eksisteerivad, siis mina kavatsen küll väljaspoolt õnne otsida. Näiteks ma näen praegu kuidas see ekraan minust väljaspool on täiesti rahulikult ja see toob ka minusse meelerahu. Ma märkan kui rahulikult kõik muu minu ümber paikneb ja see on nii hea... Kui aus olla, siis ma ei oska tõmmata piiri sisemise ja välise vahele. Need on lihtsalt mõisted, kuid nende taga ei ole erinevat reaalsust. Energeetiliselt ei ole ka sisemisel ja välisel maailmal suuri erinevusi. Ma ei ole ainult sees, vaid olen ka väljas. Loomulikult on mul selleks kinnituseks oma kogemus, mida ma sõnadesse panna ei saa. Näiteks märkan, et mingi liiklus toimub kauguses ja vahepeal on justkui vaikus, seesama olemine, mis minu sees. See olemine ei asu sees ega väljas. Seda on oluline viidata isegi kui otsin seda väljas või keegi juhendab seda alguses enese seest otsima.

Ma olen juba teinud investeeringuid enda jaoks, et märgata rahu enne väljas ja siis sees. See on ennast igati ära tasunud.

;)
21. august 18:43 kommenteerija kirjutas:
Isiklikult olen ennast väga palju positiivsemaks programmeerinud erinevate teaduslikult tõestatud meetoditega, kuid kriitika või kritiseerija ei ole minust kuhugi kadunud ;)
27. august 22:38 Andres kirjutas:
Autor jõuab minu meelest kahjuks õigete tulemusteni. Kui kuulasin tema viimast videot http://sisekosmos.ee/sisekosmostv/kuidas-avastada-kontakt-iseendaga/ , siis tundus mulle selles kõnes päris palju programmeeritust, lausa nii palju, et ebameeldiv maitse tuli suhu.

Olen ise lugenud kümneid spirituaalseid raamatuid ja võiks öelda, et kogu kuuldu oli vägagi, ennast jubedalt kordavana, tuttav. Kui vaadata veel videosid või kuulata helisalvestiti vaimsetel teemadel, siis võib tõepoolest nii ka mõtlemine muutuda, vastavalt teema sisule. Minu jaoks ei olnud antud esituses mingit värskust, uudsust või loovust. Tuues oma kogemuse jällegi siia sisse, mis juhtub siis kui märgata, et niisugune programmeerimine toimib vaid juhul kui sellesse lihtsalt uskuda. Ehk, vastupidisel juhul, kui sellesse mitte uskuda, kas see ei toimi? Kas tegemist ei ole uskumuse endaga, mis seisab omaenda jalgadel? Minu oma kogemus oli pikk ja käänuline, kuid lõplik. Mitte ükski programmeerimine ei pane mind maailma nägema nii nagu see juba loomulikult on. Ja ma ei soovi maailma näha positiivsemana ega negatiivsemana, vaid nii nagu see on. Kui minu soov ja selle maailma loomulik olemus on tegelikult üks ja seesama, on programmeerimine ebavajalik ja lihtsalt ebaeetiline äri.

Positiivsele mõtlemisele programmeerimine on minu jaoks enesepettus ja sellele ma võin küll alla kirjutada. See aga ei tähenda, et eneseusk, positiivne mõte või meeldiv alateadlik uskumus ei võiks teha imet.

Ühte võin siiski autori heaks mainida. Mul ei ole õrna aimugi, mida ta tegelikult kogeb ja kui nauditav, vaba ja teadlik ehk temaise ta tegelikult on.

Ausalt ja siiralt,
Andres
Lisa oma kommentaar:
Sinu nimi:
Eesti presidendi perekonnanimi / kaslane: